میثم یوسفی 
(متولد ۲۷خرداد۱۳۶۳ در میانه)، شاعر، ترانه‌سرا و روزنامه‌نگار
ایرانی است. او در زمینه ترانه با هنرمندانی چون ابی (ابراهیم حامدی)، سیامک عباسی، رضا یزدانی، رضا صادقی، روزبه نعمت‌اللهی، نیما مسیحا، شهاب رمضان همکاری کرده‌است و تا کنون دو مجموعه ترانه با نام‌های نگرانت می‌شم و نهنگ دلتنگ و یک مجموعه شعر سپید به اسم خاطرات منتشر نشده یک بازنده خوشحال از او منتشر شده‌است.

فعالیت هنری:

او هم‌چنین در زمینه مطبوعاتی سابقه همکاری با نشریات مختلفی مثل نشانی (به مدیر مسئولی محمد صالح علا)، نسیم هراز، رویش، هفته‌نامه سینما، ایران‌دخت، تماشاگران، تماشا، دیار، روزنامه همشهری، روزنامه اعتماد ملی، روزنامه کارگزاران، مهرنامه، نافه و ماهنامه تبار را دارد. او در مصاحبه‌ای گفته‌است که اولین خواننده‌ای که روی ترانه‌اش کار کرد سعید شهروز بود، اما آن ترانه به دلایلی هرگز منتشر نشد. اولین ترانه‌ای که به شکل رسمی واگذار کرد «عکس آه» بود که در سال ۸۴ توسط پیمان نیکسار ساخته و اجرا شد و بعدها در آلبوم بهت با صدای این هنرمند منتشر شد.

میثم یوسفی به عنوان ترانه‌سرا و مشاور موسیقایی یا مدیر هنری با موزیسین‌ها و خواننده‌های مختلفی همکاری کرده که آلبوم عکس زمستونی تهران با صدای کامران تفتی یکی از آن‌هاست و ترانه تیتراژ تعدادی فیلم و سریال مثل سریال «روزهای بارانی» به کارگردانی قاسم جعفری ساختهٔ مرتضی ساعدی، تیتراژ فیلم «قصه پریا» به کارگردانی فریدون جیرانی با موسیقی کارن همایون‌فر و صدای مرتضی اسکندری، تیتراژ فیلم «لالایی برای بیداری» به کارگردانی سیروس مقدم و موسیقی کارن همایون‌فر، تیتراژ سریال «عصرهای پاییزی» به کارگردانی اصغر نعیمی و با موسیقی فرزین قره‌گزلو و نیکان و صدای روزبه نعمت‌الهی را نوشته است.